Novi remi "Metalca"

Novi remi "Metalca" foto: FK Metalac

PROSUTI BODOVI BOD BAGDALOM

U šestom kolu Prve lige Srbije, fudbaleri „Metalca“ su na gradskom stadionu u Kruševcu, remizirali sa domaćom ekipom „Trajal“-a, rezultatom 1:1.

Uprkos činjenici da su gostovali poslednjeplasiranoj ekipi na tabeli, ali i činjenici da su imali vodjstvo, još od 16-og minuta, gornjomilanovčani nisu uspeli da u grad pod Rudnikom donesu prva ovosezonska tri boda sa gostovanja.

Opredelio se „Metalac“ na igru u svom delu terena i brze kontranapade, a jedan takav je doneo i vodjstvo ekipi iz našeg grada. Nakon jedne oduzete lopte na sredini terena, Vukadin je, u 16-om minutu uposlio Savića, koji se našao „oči u oči“ sa golmanom domaćih, zaobišao ga i rutinerski doveo „Metalac“ u vodjstvo.

Imao je gostujući sastav još prilika da postigne pogodak i utakmicu mirno privede kraju, ali je falilo dobre završnice. „Trajal“ je u drugom poluvremenu krenuo ofanzivnije, i to mu se 15 minuta pre kraja i isplatilo. Posle centaršuta sa desne strane, lopta je došla do igrača domaće ekipe, Vailanta, koji poravnava skor i postiže, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice. Moglo je, ipak, da bude drugačije, da igrač „Metalca“, Savić, u poslednjem minutu utakmice, nije, sa svega nekoliko metara promašio prazan gol i loptu prebacio preko prečke.

U sledećem, sedmom kolu, fudbaleri „Metalca“ se, u Gornjem Milanovcu, sastaju sa ekipom „Teleoptika“ iz Zemuna.