Futsal: Kosjerić – Metalac Kolorado 1:4 (0:3)

Futsal: Kosjerić – Metalac Kolorado 1:4 (0:3) foto:fkmetalac.rs

Da su dobri učitelji, kao što smo i najavljivali, igrači Metalac Kolorada pokazali su u nedelju 02. decembra u Kosjeriću. Ekipi, koja do tog kola nije znala za poraz na domaćem terenu, pokazali su da i kod kuće može da se izgubi. Utakmica sa puno prilika za našu ekipu, od kojih su četiri realizovane, što je bilo dovoljno za pobedu, uz brilijantnog Koljajića.

Ekipa Metalac Kolorada je krenula ofanzivno visokim presingom što im je i donelo vođstvo. Već u 3. minutu bilo je 0:1, nakon pogotka Jeremića. U 9′, udarcem sa 11 metara, Aleksandar Nikolić postiže evrogol za 0:2.

Neposredno posle toga, milanovačkoj ekipi dosuđen peti prekršaj i od tog trenutka, kako bi se smanjio rizik od eventualnog šestog i kaznenog udarca, Metalac Kolorado staje u nisku zonsku odbranu, što donosi i sjajan kontra napad u 12. minutu, posle koga se Jeremić ušetao u gol za 0:3.

Videvši da ovaj način odbrane dobro funkcioniše, Metalac Kolorado ga zadržava i utakmica do kraja nastavlja u istom ritmu – puno tranzicija i prilika za gol, ali realizacija Metalac Kolorada nije bila na visokom nivou.

Lošu realizaciju gostiju, domaćin kažnjava u 36′ pogotkom Štulovića, koji smanjuje rezultat na 1:3. Tri minuta pre kraja, Urošević postiže pogodak za Metalac Kolorado i otklanja sve dileme oko pobednika, Kosjerić – Metalac Kolorado 1:4.

U narednom kolu Metalac Kolorado dočekuje Rašku. Utakmica se igra u Sportskoj hali “Breza”, u subotu 08. decembra, sa početkom od 19 časova. Termin odigravanja odložene utakmice 5. kola protiv Zlatara 33, još uvek nije određen.

izvor:fkmetalac.rs