"Sloboda" bolja od "Takova"

PORAZ U ČAČKU

Fudbaleri iz Gornjeg Milanovca, u ponedeljak su poraženi u čačanskoj „Koloniji“ od domaće ekipe „Sloboda“, u 21. kolu zapadno- moravske zone.

Iako položaj na tabeli nije nagoveštavao dramatiku i poraz kluba iz grada pod Rudnikom, fudbaleri iz Čačka su mislili drugačije. Naime, oni su organizovanom, discplinovanom i borbenom igrom uspeli da savladaju lidera iz Milanovca, i tako sebi uvećaju šanse u borbi za opstanak u zonskom stepenu takmičenja.

Da će tako i biti, nagovestio je igrač domaćih, Kuzmanović, pogotkom već u drugom minutu utakmice, za vodjstvo od 1:0. Ipak, lider prvenstva uspeva brzo da konsoliduje redove, pa, već u petom minutu, pogotkom Mirkovića, stiže do izjednačenja.

Medjutim, to je bilo „kratkog daha“, jer je, već u 16. minutu, Ružičić doveo „Slobodu“ u vodjstvo od 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu, uprkos terenskoj inicijativi gostiju iz Milanovca, do gola prvi stižu domaćini, i to, ponovo preko odličnog Kuzmanovića, u 75. minutu. Fudbaleri „Takova“ su do kraja utakmice samo uspeli da preko Grkovića, u 86. minutu ublaže poraz.

Uprkos porazu, „Takovo“ je i dalje ostalo lider na tabeli i najveći favorit za ulazak u Srpsku ligu, ali je, ovim porazom, drugoplasirana „Budućnost“ iz Arilja smanjila prednost na četiri boda razlike.