“PETARDA” ZA PROSLAVU

Iako su i matematički obezbedili ulazak u viši rang, fudbaleri iz Gornjeg Milanovca su u subotu, pred svojim navijačima, savladali ekipu LFK “Mladost” iz Lučana, rezultatom 5:0.

Pred oko 800 razdraganih navijača, fudbaleri “Takova” su, posebno u prvom poluvremenu, priredili lepu fudbalsku predstavu i na taj način se predstavili srpskoligaškom karavanu, čiji će deo biti sledeće sezone.

Još se navijači nisu udobno ni smestili na svoja mesta, a “Takovo” je, već u četvrtom minutu, pogotkom Živkovića vodilo sa 1:0, da bi, već u 14. minutu prednost udvostručio Mirković. Milanovački tim je do kraja poluvremena vodio sa 4:0, a strelci su bili Simović I Milošević u 40. i 44. minutu.

Tempo igre je u drugom poluvremenu znatno opao, ali, “Takovo” je stiglo i do petog gola, u 80-om minutu, evrogolom Mijatovića. Erupcija oduševljenja na stadionu kraj Despotovice je nastupila kada je kapiten “Takova”, Vladimir Ilić primio pehar za prvaka Zapadno - moravske zone iz ruku predsednika Fudbalskog saveza Regiona zapadne Srbije, Slobodana Ilića.

Na kraju su igrači iz Gornjeg Milanovca ispunili obećanje i bacili svoje dresove vernim navijačima koji su ih ove sezone pratili i navijali i kod kuće, ali i na gostovanjima.