Poraz Gornjomilanovčanki u derbiju

Poraz Gornjomilanovčanki u derbiju foto:alg24.net

Derbi meč 2. kola Prve lige – Zapad za dame odigran je u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 50 ljubitelja rukometa.

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca pretrpele su poraz od glavnog kandidata za šampionsku titulu – ekipe ŽRK „Bekament Bukovička Banja 2“ iz Aranđelovca.

Početak meča pripao je Aranđelovčankama, koje su u 13. minutu susreta imale prednost od 3 gola (4:7), ali su domaće rukometašice već u 21. munutu stigle do izjednačenja (8:8). Do odlaska na odmor bolja igra gošći, koje su nakon 30 minuta igre imale prednost od dva gola (12:14).

U nastavku susreta Gornjomilanovčanke su krenule znatno agresivnije pa su u 45. minutu susreta potpuno preokrenule rezultat (21:20). Rezultatska klackalica trajala je sve do 56. minuta (25:25), kada gošćeuspevaju da vežu 4 pogotka i meč reše u svoju korist rezultatom 26:30.