Omladinac prekinuo niz - Gužva na vrhu

U susretu XVIII kola Prve lige Srbije, odbojkašice Takovo Zvezda Heliosa su doživele poraz na svom terenu od ekipe Omladinca iz Novih Banovaca, rezultatom 3:1 . Na ovaj način prekinuta je serija od dvanaest uzastopnih pobeda našeg prvoligaša, koji i dalje ima velike šanse u borbi za jedno od prva dva mesta na tabeli.

Sami start prvog seta donosi prednost naših devojaka od 6:3, ali odbojkašice Omladinca se veoma brzo vraćaju u rezultatski egal, a zatim i prelaze u vodstvo od 15:11. Velikom borbenošću Takovke uzvraćaju udarac i približavaju se rivalu na poen zaostatka 20:19 . Na žalost sam finiš pripada gošćama i one sa 25:21 dolaze do prednosti od 1:0.

Kao i na početku prvog seta, milanovčanke prve stiču prednost od 6:2, i čuvaju je sve do rezultata 15:14. Odličan servis ekipe Omladinca i pad koncentracije u redovima Takovo Zvezda Heliosa donose gošćama prednost od 22:18, koju one uspevaju da sačuvaju i sa 25:20 dolaze do vodstva 2:0.

Tokom celog trećeg seta, ekipe su bile u rezultatskom egalu. Ni jedan od rivala nije uspevao da se odlepi, pa se u završnicu seta ulazi rezultatom 18:18. Više znanja i koncentracije u tim trenucima imale su naše devojke i sa 25:21 uspevaju da smanje rezultat na 2:1.

Nada u potpuni rezultatski preokret milanovčlanki nije dugo trajala. Ekipa Omladinca, koja je u stvari druga ekipa Superligaša Jedinstva iz Stare Pazove, veoma brzo je stekla prednost od četiri poena. Pokušavale su Takovke na sve načine da se vrate u igru, ali protiv treba to reći trenutno najspremnije ekipe lige nisu uspele. Rezultatom 25:19, gošće dolaze do zaslužene pobede od 3:1.

Treba istaći da Takovo Zvezda Helios  nije pružila igru kakvu navikli, ali za to postoje i objektivni razlozi, uslovljeni povredama i bolešću igračica iz startne postave.

Do kraja prvenstva su ostala još četiri kola, a na samom vrhu tabele je velika gužva. Kvartet koji se bori za ulazak u Superligu, ili bar drugo mesto i plasman u baraž, razdvaja samo jedna pobeda. U isto vreme valja reći da se rivali Takovo Zvezda Heliosa sastaju međusobno, pa našim devojkama ostaje da se dobro spreme, saniraju povrede i sezonu privedu kraju na najbolji mogući način.

U narednom kolu Takovo Zvezda Helios gostuje u Užicu gde se sastaje sa ekipom Jedinstva, a susret se igra u subotu sa početkom od 20 časova.