• 18.04.2024.

Remi na startu

Metalac – Zlatibor 1:1 (0:1)

Dan koji je u kalendaru svake četvrte godine, 29. februar, doneo nam je uzbudljiv meč između Metalca i Zlatibora. Po sunčanom, ali prohladnom danu, na odlično pripremljen teren stadiona “Metalac” istrčali su fudbaleri Metalca i Zlatibora i pokazali da su se uželeli najvažnije sporedne stvari na svetu. Napadao je Metalac u prvom poluvremenu, bio bolji rival od Zlatibora, stvarao prilike, ali ih nije krunisao pogotkom.

Na drugoj strani nespretnom reakcijom Gočanina, nakon koje je pogodio sopstvenu mrežu, Zlatiborci ni krivi ni dužni dolaze do pogotka. Na početku drugog poluvremena Metalac dolazi do izjednačenja i napada još silovitije. Nizale su se prilike za domaće, uglavnom se igralo na polovini gostiju, ali je utakmica završena rezultatom 1:1.

Zaslužio je Metalac tri boda na ovom meču, bio je bolji rival tokom čitavog toka utakmice, dominirao na terenu, ali je na kraju svoj bodovni saldo uvećao samo za bod.

U narednom kolu, koje je na programu sledećeg vikenda, ekipa Metalca gostuje ekipi OFK Žarkovo.