• 22.04.2026.

Čivović: I dalje raste broj pregleda u Kovid ambulant

dr Alekdandar Čivović, v.d. direktora Doma zdravlja, foto: gminfo.rs

Na osnovu svih pristigli rezultata testiranja kod još 28 osoba potvrđen je koronavirus, pa je ukupan broj u ovom piku 2321 Kovid pozitivnih osoba sa teritorije opštine Gornji Milanovac.

I dalje raste broj pregleda u Kovid ambulanti, ali uz veće angažovanje zdravstvenih radnika nema značajnije gužve. Ukupan broj Kovid pozitivnih lica, u ovom trećem piku je 2321. Od tog broja preminulo je 71 Kovid pozitivnih lica, dok je 1015 lica izlečeno (oni i njihovi kontakti su oslobođeni kućne izolacije). Hospitalizovano je 28 na covid-19 pozitivnih pacijenta, i to najvećim delom u Opštoj bolnici Gornji Milanovac – kazao je dr Aleksandar Čivović, v.d. direktora Doma zdravlja Gornji Milanovac i dodao da preostale Kovid pozitivne osobe, kao i kontakti svih, nalaze se u kućnoj izolaciji pod medicinskim nadzorom lekara Doma zdravlja Gornji Milanovac.

Prema njegovim rečima juče (22. mart) je u Kovid ambulanti Doma zdravlja Gornji Milanovac, pregledano 209 lica, urađena su 73 antigenska testa, uzeto je sedam nazofariengalnih briseva, a šest osoba je upućeno na hospitalizaciju.

Radno vreme Kovid ambulante je od 7.00 do 20.00 sati svakoga dana. Brojevi telefona Kovid ambulante su 032/710-251 i 062/80-111-85.

gminfo.rs

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu

Violeta

Prethodni članak

Iz kabineta predsednika opštine: U planu sportski centar i skijalište na Rudniku

Sledeći članak

Najviše osoba u opštini Gornji Milanovac imunizovano kineskom vakcinom