• 17.04.2026.

Otvorena škola košarke Milorada Petrovića za decu i mlade od 7 do 18 godina

foto: pixabay.com

Zbog velikog interesovanja za individualne i grupne treninge iz oblasti košarke, viši košarkaški trener Milorad Petrović pokrenuo je specijalizovani program treninga namenjen deci i mladima uzrasta od 7 do 18 godina.

Cilj škole je usavršavanje košarkaških veština – tehničkih i taktičkih elemenata u napadu i odbrani, kao i korekcija pogrešno usvojenih automatizovanih elemenata. Treninzi su prilagođeni uzrastu i nivou znanja, a rad se odvija u manjim grupama, uz individualni pristup svakom polazniku.

Program je podeljen u dve grupe:

  • Prva grupa: deca od 7 do 10 godina, treninzi u grupama od po četiri deteta.

  • Druga grupa: uzrast od 11 do 18 godina, individualni ili grupni treninzi u skladu sa željama kandidata.

Treninzi će se održavati na otvorenom terenu Tehničke škole, od 8 časova ujutru, a broj mesta je ograničen.

Uvodni treninzi su već realizovani 2. i 3. juna i bili su namenjeni upoznavanju, dogovoru sa kandidatima i utvrđivanju trenutnog nivoa znanja, kako bi se napravio optimalan plan rada za svakog učesnika.

V.P. gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

Pretežno sunčano, uz povremenu oblačnost: Maksimalna temperatura do 3o stepeni

Sledeći članak

POKS Gornji Milanovac: Novi odbor, kritika raspodele sredstava za medije i poruka Vučiću