• 23.04.2026.

Epilog koncerta u Čačku: Krivične prijave zbog gađanja Ane Bekute ledenicama

foto: epicentarpress.rs

ČAČAK – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku podneli su krivične prijave protiv šest osoba zbog incidenta koji se dogodio tokom koncerta povodom dočeka Pravoslavne Nove godine na Gradskom trgu. Oni se terete za nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu.

foto: epicentarpress.rs

Sumnja se da su G. M. (1984), T. B. (1990), D. I. (2007), M. R. (1992), S. M. (1972) i D. T. (1972), svi iz Čačka, ledenicama gađali estradnu umetnicu Anu Bekutu i članove njenog orkestra dok su bili na bini, navode iz PU Čačak.

Saslušanja u tužilaštvu

Prema saopštenju PU Čačak, četvorica osumnjičenih (G. M., T. B., D. I. i M. R.) su uz izveštaj o hapšenju privedeni na saslušanje u Više javno tužilaštvo u Čačku. Preostala dvojica, S. M. i D. T., odazvali su se pozivu i sami pristupili u prostorije tužilaštva radi davanja iskaza. Protiv svih osumnjičenih podnete su krivične prijave u redovnom postupku.

Serija prekršajnih prijava

Takođe, policija će protiv A. T. (1960), B. M. (1985), D. M. (1988), V. J. (2004) i D. S. (1982) iz Čačka podneti prekršajne prijave za nepristojno, drsko i bezobzirno ponašanje u skladu sa Zakonom o javnom redu i miru, navodi se u saopštenju PU Čačak.

gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

Priznata viša zvanja u PU „Sunce“ – Potpisani aneksi za master vaspitače, sledi kolektivni ugovor

Sledeći članak

Rio Tinto nastavlja da smanjuje broj zaposlenih u Srbiji: Koji su mogući scenariji za projekat Jadar