• 5 avgusta, 2021

FK Takovo: Ide Mijo lajkovačkom prugom, ali kreni-stani

Srpska liga Zapad 25. kolo u Lajkovcu: Železničar – Takovo 0:0

Retko kada je Takovo, a retko je naći takav primer i generalno u prvih osam kola prolećnog dela, zabeležilo dve pobede, pet nerešenih od kojih četiri sa rezultatom 0:0, uz samo jedan poraz sa gol razlikom +3 (6:3) i od mogućih 24 boda osvojilo 11.

U prvom poluvremenu jučerašnje utakmice, a posebno u prvih 30 minuta, apsolutna dominacija fudbalera Takova. Od siline presinga, domaćin bukvalno nije znao gde se nalazi.

– Akcije i šanse su se ređale kao na tacni i umesto da se vodi najmanje 2:0, od čega se domaćin sigurno ne bi oporavio, drugo poluvreme je moglo da okrene i na stranu domaćina. Slaba uteha ostaje što je prema izveštaču Sportskog žurnala najbolje ocenjen i igrač utakmice, golman domaćih Ranković. Jednostavno postaje veliki broj utakmica koje su Takovu „na žiletu“ i koje ne uspeva da prelomi u svoju korist – kaže Vladimir Simić, predsednik FK Takovo.

Krenimo redom. Stručni štab Takova odlično je pripremio utakmicu i već u 12. minutu posle fenomenalnog dodavanja Jankovića, mladi Ajdačić koji je bio drugi bonus na jučerašnjoj utakmici, našao se sam na desnoj strani, imao je prostora i da zaustavi loptu možda i krene korak-dva, ali se ipak odlučio za šut iz trka i njegova lopta odlazi pored desne stative golmana Rankovića.

Nakon toga Takovo pravi nekoliko akcija sa viškom igrača, četiri na dva ili pet na tri, Janković sam u jednom napadu dobija priliku da se oproba dva puta ali golman oba puta zaustavlja, zatim Grkajac sa ivice šesnaesterca bira najlošije rešenje za dodavanje a ima dva slobodna igrača. Isti igrač sam dolazi u priliku, golman takođe brani. Bile su to 3-4 idealne prilike sa još toliko situacija koje su se mogli izroditi u 100 odsto šanse.

Domaćin neubedljiv, svi su se pokušaji sveli na prekide i traženje visokog Tintora, Lakušića i Pavlovića i mora se priznati i da jesu bili opasni iz njih, ali je to malo, nije bilo igre. Iz jednog prekida su krajem prvog poluvremena dali i gol, ali je poništen zbog očiglednog ofsajda.

Prema prikazanom, prvo poluvreme je trebalo da bude 0:3.

U drugom poluvremenu, domaćin je opasniji. U igru ulazi robusni centarfor Nikolić koji se odlično gradi i duboke lopte deli levo i desno po bokovima. Dolaze i do većeg broja prekida i iz jednog takvog, Petrović ostaje sam na drugoj (levoj) stativi Košaninovog gola, odlično šutira ali lopta pogađa stativu. Posle napada sa desne strane lopta dolazi do Pavlovića u šesneasetrcu ali njegov šut odlazi iznad gola Košanina, dok odličnu poziciju za šut sa 20 m koristi Đukić i odlično šutira, ali Košanin paradom izbacuje u korner.

Takovo i dalje napada, ali manjim intenzitetom. Ipak i u drugom poluvremenu ima solidne prilike preko Grkajca, Ajdačića i Mijatovića, nekoliko udaraca i od strane kapitena Grkovića.

U zaustavnom vremenu, Grkajac između sporih štopera domaćih Tintora i Mitrovića, stvara sebi priliku za šut sa 15-16 m, odlično šutira ali Ranković brani, do odbijene lopte dolazi Kruševac, vara Rankovića u desnu stranu i pred praznim golom u punom trku delom gubi ravnotežu, tako da lopta nažalost samo kreše spoljnu stativu.

Na kraju imaju za čim da žale i jedni i drugi, ipak više Takovo, jer potpunu dominaciju iz prvog dela nije uspelo da materijalizuje i nakon toga mirno meč privede kraju.

– Od kada smo preuzeli rukovođenje „Takovom“ u sezoni 2016/2017 konstantno smo iz nedelje u nedelju pod imperativom. Prvo da sve pobeđujemo i povratimo status srpskoligaša, a zatim da se u toj znatno težoj konkurenciji zadržimo, a uvek je pretnja da puno klubova ispada. Ovo će nadamo se biti prva cela sezona u srpskoligaškom jatu, jer je prošlogodišnja trka zaustavljena zbog Covida-19 i sada imamo puno „meč lopti“ da obezbedimo naš status i pozicioniramo se u gornjem delu tabele negde oko 5.mesta što nam ej apsolutni cilj i što ova ekipa igrački apsolutno zaslužuje, ali baš se ne da i zaista psihološki postaje teško izdrživo. Najteže nam je da prelomimo i pobedimo u Gornjem Milanovcu i nadam se da ćemo to prevazići jer dolazi serijal vrlo važnih utakmica, a posebno na domaćem terenu. Prva je sledećeg vikenda u subotu, 24.aprila sa početkom u 16 h kada nam u goste dolazi Šumadija iz Aranđelovca. Iskreno se nadam da će nas, pod pretpostavkom nastavka ovakve igre i požrtvovanosti i sreća poslužiti ako već nije htela u minimum pet prethodnih susreta – rekao je Simić.