• 4 avgusta, 2021

FK Takovo: Vaskrsnu i „Takovo“

Srpska liga Zapad 28.kolo, Takovo – Mačva 1929 (Bogatić) 2:1 (1:0)

Zbog žutih kartona lišeni trojice standardnih prvotimaca kapitena Grkovića, Nemanje Jovičića i Gagija Đorđevića, kao i već duže vreme povređenog Dragana Pavlovića, posle velikog broja nerešenih rezultata, sa zebnjom se očekivao susret sa gostima iz Bogatića.

Po promenljivom vetrovitom vremenu, na idealno pripremljenom terenu, za koji veliku pohvalu zaslužuje tehniko kluba Božidar Boća Glišović, na praznik rada, dan pred Vaskrs, slobodno se može reći da je rezultatski vaskrslo i „Takovo“.

Od početka susreta videla se ogromna želja ali i nesvesni grč izazvan rezultatskom klackalicom u drugom delu prvenstva kod domaćeg tima, predvođenih po drugi put ove sezone pomoćnikom Lazarom Đurđevićem.

Početak kao iz snova, posle kornera sa leve strane, kratko dodavanje Anđelović-Jočović-Pavlović, ovaj poslednji idealno centrira nekarakterističnijom levom nogom na glavu Jankoviću koji je u odličnoj formi i u maniru rasnog strelca dovodi „Takovo“ u vođstvo veću u 6. minutu.

Potom igra prelazi u posed gostiju, ne toliko povlačenjem domaćina koliko kvalitetom Mačve. I oni su bili lišeni pomoći nekolicine standardnih igrača.  U toku igre su zbog povrede bili prinuđeni da izvedu dvojicu igrača, ali ni u jednom trenutku nisu odustajali od svog plana igre, čak ni kada su gubili sa 2:0. I pored jakog tempa do poluvremena ostaje 1:0 sa nekoliko vrlo opasnih šuteva gostiju.

Drugi deo počinje opsadom gola „Takova“, najpre opasnim prodorima sa desne strane preko u ovoj utakmici nesigurnog Milinkovića, ali lošim šutevima, da bi potom levonogi rezervista fenomenalnim šutem spoljnom po zemlji, naterao Košanina da se pruži koliko je dugačak i vrhovima rukavica fenomenalnom intervencijom spreči sigurno izjednačenje.

Nekoliko minuta kasnije ponovo odličan šut, ovog puta sa desne strane i Košanin je prinuđen da iz dva puta kroti tu loptu, drugi put gotovo sa gol linije.

U jeku napada gostiju korner sa desne strane izvodi Anđelović, idealno po zemlji za Grkajca koji je izblokiran na 12m od gola, lopta se ponovo odbija do Anđelovića koji se vraća unazad prema svom golu, tako se pomera i buket igrača iz šesnaesterca, ali on menja pravac ide samo korak i idealno centrira, malo iznad peterca iskosa sa desne strane

Grkajac zaplivava kroz vazduh i trzajem glave smešta loptu u suprotni ugao gola gostiju za 2:0 za oduševljenje svih prisutnih, a naročito domaćih igrača. Posle toga „Takovo“ ima odličnu šansu, kada Anđelović seče jednu loptu nosi je do nekih 20m od gola i odlično šutira, ali lopta odlazi iznad prečke. Potom, Dićo Jočović idealno upošljava Darka Pavlovića koji sa 16m lukavo po zemlji šutira u levu golmanovu stranu, ali on krajnjim naporom sprečava pogodak, na loptu natrčava Grkajac i postiže gol ali pomoćnik signalizira ofsajd. (Na snimku se čini da je Takovo oštećeno u toj situaciji.) Još jedan atak domaćih sa desne strane idealan centaršut Jankovića, ali čini se za milimetar uklizavanjem kasni rezervista Kostić.

Utakmica se mirno privodi kraju i naizgled jedan bezazlen napad kapitena gostiju završava se njegovim rušenjem i penalom za goste, čini se prestrogo, za konačnih 2:1 u 89.minutu. Zebnja se uvukla kod domaćih, ali ubrzo, vrlo dobri sudija Kurlagić iz Užica svira kraj za velikih tri boda za „Takovo“ protiv vrlo dobre „Mačve“.

Takovo je igralo u sastavu: Košanin 7,5; Dićo Jočović 7,5; Jović 7,5; Kurandić 7,5; Milinković 6; Kruševac 7; Anđelović 7,5; Darko Pavlović 7,5 (od 65.minuta Maksimović 7); Mijatović 7 (od 80.minuta Brkić -); Janković 8 (od 80.minuta Ajdačić -); Grkajac 7,5 (od 65.minuta Kostić 7).

Velikom borbenošću svi zaslužuju pohvale, ali treba istaći strelce Grkajca i Jankovića koji je i najbolji igrač, zatim Dića Jočovića (igrao na sve tri pobede „Takova“ u drugom delu), Darka Pavlovića i Anđelovića koji je odigrao najbolji meč posle dužeg vremena, ali svakako i iznuđeni štoperski par Jović-Kurandić koji su odigrali fenomenalan meč.

U narednom 29.kolu „Takovo“ gostuje u subotu 08.maja, u Gruži (istoimenom klubu), koji bodovno jeste otpisan ali su igrom i rezultatima u drugom delu pokazali da su itekako nezgodni. Biće izuzetno teško, ali rukovodstvo „Takova“nada se da će na krilima pobede protiv Mačve uspeti da zabeleži još jedan preko potrebni trijumf.

Dragim sugrađanima, prijateljima i članovima kluba i svim pravoslavnim vernicima FK „Takovo“ čestita uskršnje praznike uz isticanje da dobrota, skromnost, ponos i poštenje donose i sreću, koju uz zdravlje svima najiskrenije želimo – poručuju iz tog kluba.

FK Takovo: Podrži i zaprati youtube kanal FK Takova za direktan prenos mečeva

Iz FK Takovo poručuju svojim vernim navijačima da su napravili svoj kanal na Youtube u želji da ubuduće uživo preko njega prenose utakmice.

– Kao i veliku većinu drugih aktivnosti, i ovu radimo sa ograničenim sredstvima i neograničenom željom. Za “strimovanje” sa kamere mobilnog uređaja (telefona), youtube ima uslov – minimum 1.000 pratilaca na kanalu. Naš link na youtube kanalu je OVDE a vi treba da ga otvorite i kliknete PRATI. Haj’mo – otvori link iz poruke, klikni PRATI, pa prosledi dalje. Blizu smo i ovog cilja – kažu u FK Takovo.