foto: KK „Milanovac“
U Raški je u subotu održan Kup uže Srbije u karateu za kadete, juniore i seniore. Kadeti karate kluba „Milanovac“, David Pavlović i Mihailo Popović nastupili su na ovom takmičenju u disciplini borbe i ostvarili su odličan rezultat osvojivši zlatnu i srebrnu medalju.
Pobednički pehar, osvojivši Kup uže Srbije, podigao je David Pavlović u kategoriji kadeti, B klasa -57 kg. On je na svom prvom kadetskom nastupu savladao sve svoje protivnike, pokazavši veoma dobar kvalitet i odličnu koncentraciju u svim mečevima i tako osvojio svoje prvo kadetsko zlato.

Vicešampion Kupa uže Srbije postao je Mihailo Popović u kategoriji kadeti, A klasa +70 kg. On je u veoma žestokoj konkurenciji ukrstio rukavice sa veoma iskusnim borcima i aktuelnim reprezentativcima i odličnom borbenošću uspeo da stigne do finala. U veoma neizvesnom finalnom meču izgubio je samo jednim poenom razlike i tako osvojio, veoma vrednu, srebrnu medalju, koja osvojena u ovakvoj kategoriji sija zlatnim sjajem.
Osvajanjem medalja oba takmičara „Milanovca“ ostvarili su plasman na državni kup.
gminfo.rs










