• 16.04.2026.

„Lopta“ odlazi u prošlost (FOTO+)

uklanjanje restorana „Lopta“, foto GMInfo

Na lokaciji nekadašnjeg restorana „Lopta“ i prateće parcele trebalo bi da bude izgrađen dugo najavljivan zatvoreni bazen. Pogled ka gradskom sportskom kompleksu, na koji smo navikli, zauvek će biti drugačiji. Rušenje starog objekta je u toku. KUD „Šumadija“, koje ga je koristilo za probe i vežbe, dobilo je od opštine prostor prilagođen toj svrsi u halskom spratu zgrade JKP-a iznad Zelene pijace.

„Lopta“ je podignuta početkom sedamdesetih godina prošlog veka kao restoran fudbalskog kluba „Takovo“, zahvaljujući Batu Kneževiću i „Graditelju“ (raniji restoran „Takova“ pod istim nazivom nalazio se u Karađorđevoj, pre sadašnjeg prolaza za „Vertigo“).

Služio je za okrepljenje i ručkove svim selekcijama i gostima nakon treninga i utakmica, a vrata nije zatvarao ni u „praznom hodu“ ljubiteljima tombole, dobrog kafanskog druženja, kartanja i kockica. Pošto je pre dvadesetak, pa i više godina, njegova primarna uloga zamrla, menjao je namenu. Iznajmljivan je različitim privatnim ugostiteljima, korišćen za rok koncerte i novogodišnje proslave, a vežbaonica i učionica „Šumadijinih“ folkloraca bio je poslednjih 14 godina.





foto GMInfo

M.Mijatović/GMInfo

povezani članci:

Na Opštinskom veću o zatvorenom bazenu

KUD Šumadija u novim prostorijama

Pratite nas i na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.

Milos

Prethodni članak

Trideset osma sednica Opštinskog veća opštine Gornji Milanovac sazvana za petak

Sledeći članak

Danas oblačno i kišovitort