• 15.04.2026.

MUP: U Čačku otkrivena laboratorija za marihuanu, uhapšen I.Đ. (45)

foto: PU Čačak

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, uhapsili su I.Đ. (1981) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, navodi se u saopštenju PU Čačak.

Kako se u saopštenju dalje navodi, policija je pretresom kuće i pomoćnih prostorija, koje koristi osumnjičeni, pronašla laboratoriju za uzgoj marihuane u veštačkim uslovima sa 74 stabljike za koje se sumnja da su kanabis, manju količinu sasušene biljne materije nalik na kanabis, opremu i sredstva za proizvodnju ove opojne droge.

Po nalogu nadležnog tužilaštva u Čačku, I.Đ. je određeno zadržavanje do 48 časova u kom roku će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužilaštvu.

gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

JKP: Radovi u crkvenoj porti, moguć prekid grejanja u delu Ulice vojvode Mišića

Sledeći članak

Odbojkašice Takova u pobedničkom ritmu: Dva trijumfa u „Brezi“ na startu proleća