
foto: pixabay.com
Zbog planiranih radova na redovnom održavanju niskonaponske mreže, potrošači u pojedinim delovima Gornjeg Milanovca ostaće bez električne energije u četvrtak i petak, 24. i 25. jula 2025. godine – saopštio je Ogranak Elektrodistribucije Čačak, pogon Gornji Milanovac.
U oba dana, u periodu od 08 do 16 časova, bez napajanja će biti korisnici niskonaponske mreže sa trafostanice „Boblija“ – Gornji Branetići prema Rajcu.
Dodatno, u četvrtak 24. jula, u terminu od 12 do 14 časova, struje neće imati ni zaseoci Poljane, Prostruga i Boblija.
Iz Elektrodistribucije apeluju na građane da tokom trajanja prekida isključe električne uređaje sa mreže i da ih ponovo uključe tek nakon uspostavljanja redovnog snabdevanja.
Kako navode, radovi se izvode sa ciljem unapređenja kvaliteta isporuke električne energije, prevencije eventualnih kvarova i pripreme distributivne mreže za pouzdanije funkcionisanje.
gminfo.rs