• 28 septembra, 2021

Odbojka (m): U derbiju – šampionski

Derbi utakmica XVI kola odbojkaške Prve lige Srbije održan je u Gornjem Milanovcu u subotu 06. februara između domaće ekipe Metalac -Takova i gostiju iz Novog Sada. Domaći igrači zasluženo su slavili rezultatom 3:2 (po setovima 25:21, 25:22, 22:25, 23:25 i 15:13).

Kako i rezultat govori u duelu su bile dve odlične ekipe koje pretenduju za ulazak u Super ligu Srbije.

Dobro su krenuli domaći igrači. U prvom setu, posle izjednačene borbe, Milanovčani dolaze do značajnije prednosti tek na 22:19, da bi nakon toga rutinski priveli set kraju u svoju korist. Dobra igra se nastavila i u drugom setu, ali nakon ranog vođstva od 9:2 i 17:9, gosti iz Novog Sada popravljaju svoju igru i prilaze na 21:20. Tada blokom kapitena Gavrilovića, a nakon toga i srednjeg blokera Aleksića, igrači Metalac-Takova dolaze do tri set lopte. Koriste drugu nakon odlično odigranog tempa Aleksića. Na kraju drugog seta zabeležena je i povreda libera domaćih igrača Jovića, kojeg menja drugi libero Petrović.

Kao po pravilu u drugom delu sezone, problemi domaćih nastaju u trećem setu. Posle prvobitne igre poen za poen, gosti dolaze do značajne prednosti na 6:14 sjajnim servisima Micića. Pokušavali su domaći igrači da stignu prednost, i prišli na 17:21 i na 21:24, ali gosti koriste drugu set loptu i smanjuju rezultat na 2:1.

Četvrti set ponovo počinje ranim vođstvom gostiju i stvaraju lepu prednost na 6:13. Tada Milanovčani dodaju gas i imaju prvo izjednačenje na 15:15. Nastavlja se igra poen za poen i na 21:23 gosti prvi dolaze o dva poena prednosti, stižu prvi do set lopte i koriste drugu za izjednačenje.

Sada se „istorija ponavlja“ za goste iz Novog Sada, koji su u dosadašnja četiri izgubljena meča iste gubili u petom setu. Tako i ovaj put. Jednostavno njihova igra je stala. Imali su problema na prijemu i grešili u napadu, a domaći igrači, odličnom igrom primača Ćosića i servisima Pantića dolaze do meč lopte na 14:8. Nakon napada, na servis dolazi mladi primač Vujović i sa četiri snažna servisa dolazi na korak do izjednačenja kada šalje loptu u mrežu i Milanovčani pobeđuju rezultatom 3:2.

Prava je šteta što ovakav meč nije moglo da prati veći broj publike, već samo članovi OK Takovo i rodbina odbojkaša. Ono što je najznačajnije jeste da Metalac-Takovo ovom pobedom nastavlja uspešan niz i ostaje na prvoj poziciji kao najveći kandidat za ulazak u Super ligu. A već sledeći stepenik biće jako težak jer Milanovčani gostuju još jednom odličnom timu – Karađorđu iz Topole, u subotu 13. februara.