• 22.05.2025.

Odbornik Tešić nasilno postupao nad navijačem na fudbalskoj utakmici (VIDEO+)

Incident u Vrbavi, skrinškot video, društvene mreže

Odbornik Skupštine opštine Gornji Milanovac sa liste „Aleksandar Vučić – za našu decu“, Mileta Tešić, juče popodne je na utakmici opštinske fudbalske lige Vrbava – Velereč nasilno postupao nad jednim navijačem, jer je, kako nezvanično saznajemo, bio izrevoltiran razvijenim transparentom na kome je pisalo i nešto što se moglo protumačiti kao uvredljiv sadržaj o predsedniku republike. Za sada nije jasno kako je sam incident tačno počeo.

Takođe, još nije poznato da li su po tom osnovu reagovali iz policije. Snimak, načinjen telefonom iz publike za vreme dela događaja, sinoć i tokom noći postao je praktično viralan na društvenim mrežama. Tešić je inače u organima kluba FK Vrbava. Poznat je u Milanovcu i kao službeni vozač predsednika opštine Dejana Kovačevića.

Pošto je jutros održana ranije najavljena sednica Opštinskog veća, pitali smo tom prilikom Kovačevića, koji je i predsednik opštinskog odbora SNS i šef odborničke grupe „Aleksandar Vučić – za našu decu“ u Skupštini opštine, kako komentariše ovo nasilničko ponašanje odbornika Tešića, Kovačević je kratko rekao:

– Ja taj video snimak još nisam pogledao. Čuo sam da se to nešto sinoć desilo. Čim budem imao bliže informacije, obavestiću vas.

Kako saznajemo, utakmica je prekidana i nastavljana više puta, a sporni transparent skidan i vraćan; ali, osim verbalnih, nije u nastavku bilo daljih fizičkih incidenata oko i na terenu.

GMInfo.rs

pogledajte snimak:

 

Milos

Prethodni članak

RISC Impuls: Od Gornjeg Milanovca do nacionalne inovacione scene na Splet Tech konferenciji

Sledeći članak

Opštinsko veće: Usvojen predlog Rešenja o raspisivanju Javnog poziva za sufinansiranje mera energetske sanacije porodičnih kuća i stanova