• 15.04.2026.

Pobeda u „Brezi“: Odbojkašice Takova savladale Lazarevac na startu polusezone

Takovke slave prve bodove u novoj godini, Foto: OK Takovo

Odbojkašice pobedom otvorile polusezonu

Sinoć je u hali Breza odigrana utakmica 13.kola BPŠ Prve lige Srbije u kojoj su odbojkašice Takovo Kansai Helios dočekale OK „Lazarevac“. Slavile su rezultatom 3:1, po setovima 25:17; 25:16;21:25 i 25:22.

Sigurno su domaće odbojkašice ušle u meč i više nego sigurno prva dva seta upisale na svoj konto 25:17 i 25:16. Početak trećeg seta doneo je opuštanje i dozvolile su protivniku da na samom startu povede sa čak 5:0. Ceo set protekao je u vođstvu gošći. Uspevale su Takovke da se približe pa u jednom momentu i da izjednače rezultat, ali to nije bilo dovoljno da naprave preokret i reše utakmicu u tri seta.

Vratile su Milanovačnke koncentraciju i fokus na teren od samog starta četvrtog perioda igre. Stvorile su sebi odmah par poena prednosti i uz manju rezultatsku klackalicu set, a samim tim i meč upisale sebi u korist i velika tri boda.

Nakion utakmiice, korektor Takova Natalija Gobeljić je izjvila da su mogle da utakmicu završe u tri seta ali su sebi dozvolile malo opuštanje. Bitno je, kako je izjavila, da su se skoncentirsale u četvrtom setu i uz pomoć sjajne publike sva tri boda ostala su u Gornjem Milanovcu.

Naredno druženje sa publikom zakazuju već u petak, 16.januara od 18:30 časova kada će ugostiti ekipu „Štrand volej“ iz Novog Sada. Biće ovo prilika da upiše još jedna pobeda na domaćem terenu.

M.L. gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

Gradsko groblje – 14. januar, sreda

Sledeći članak

Ministarstvo odbrane poziva Milanovčane na uvođenje u vojnu evidenciju