foto: Milanovačko pozorište
Priča koja prvi put dobija svoj život na sceni.
„U Beogradu nema dobrih narikača, a skupo je da dovodimo sa strane. Zato smo napravili audiciju.“… „Da si čuo jednu kako… zavija… Kamen bi zaplakao. Htela da bude u prvom redu, uz rodbinu. Kaže, mora tako da bi se uživela u ulogu.“
Predstava „E, moj Marko“, po tekstu Vanje Bulića, a u režiji Branka Kneževića premijerno će biti izvedena u četvrtak, 4. jun 2026. godine na maloj sceni Milanovačkog pozorišta. Biće to praizvedba ovog dramskog teksta koji je Vanja Bulić objavio prošle godine u časopisu za pozorišnu umetnost „Teatron“ (broj 209/210).
Radnja priče odigrava se u Beogradu, u stanu jednog preminulog oficira nekadašnje Jugoslavije u kome se okupila šira porodica, kako bi se oprostila od pokojnika koji se, tokom života bezrezervno žrtvovao i za porodicu i za državu, a koji je, „možda“ baš zahvaljujući nekom od članova porodice osuđen i 12 godina proveo u Hagu.
„Poslaše ga na pravdi Boga. Ko da mu je neko nešto namjerno smjestio…“
Uloge u predstavi tumače: Katarina Despotović (Anđa), Branko Knežević (Blažo), Vladimir Jovanović (Niko Veliki), Ivan Pantović (Niko Mali), Zorica Đurković (Pera), Mihailo Ristić (Balša/Grobar), Darko Ponjavić (Raško) i Miloš Bogičević (Kanda Kunda).
Majstor scene je Milan Aćimović, a svetla i tona Goran Dragutinović.
Početak predstave je u 20 sati.
Predstava „E, moj Marko“ ove godine će otvoriti 8. Međunarodni pozorišni susret „TAKOVSKE CVETI“.
gminfo.rs







