• 25 juna, 2021

Rukomet: Težak poraz Omladinca

U okviru 21. kola Prve rukometne lige Srbije – Zapad, rukometaši Omladinca su ujedno poslednju utakmicu na svom terenu odigrali u nedelju protiv ekipe ,,RK Bane’’ iz Raške i pretrpeli poraz rezultatom: RK OMLADINAC – RK BANE RAŠKA 23:24 ( poluvreme 12:12 ).

Unapred najavljivana nezgodna utakmica se i obistinila kao takva. Kažu, ,,najteže je igrati utakmice koje su unapred dobijene ili im je dat epitet laganih’’ negde je to i potvrđeno.

Gosti su rasterećeno ušli u meč, svesni da nemaju šta da izgube i na svaku grešku domaćih vraćali golovima. Omladinci su negde do 50. minuta vodili do dva gola prednosti i pored brojnih tehničkih grešaka i loše igre prednost je bila prisutna. U samu završnicu se ušlo totalno neočekivano.

Igralo se gol za golom, greška za greškom na obe strane gde je poslednji minut eskalirao u potpuno drugom pravcu. Nerešen rezultat, živci na izmaku, umor, tenzija, sve tu to bili dovoljni razlozi za nešto oštrijom a nedozvoljenom igrom kao i nedozvoljenim ponašanjem igrača gde je sudijski par vešto sankcionisao davanjem kazni od po dva minuta i čak jednim crvenim kartonom.

– Na kraju ,,sreća prati hrabre’’, sa četiri igrača u polju lopta ‘’nekako stiže’’ do gola za konačan rezultat 23:24 za goste! Čestitke ekipi iz Raške na pobedi, prikazanoj želji i borbi i puno sreće u poslednjem kolu prvenstva – kažu u RK Omladinac.

Naredno, ujedno i poslednje kolo prvenstva, Omladinci igraju u Kraljevu protiv ekipe ,,RK SLOGA’’.

Ekipa Sloge je mlada, jako perspektivna i brza ekipa, čija je škola rukometa poslednjih godina poznata širom Srbije i činjenica je da nikako neće biti lak protivnik.

Biće sigurno teško posle ovakvog ,,poraza’’ konsolidovati ekipu i podići, ali se u Omladincu nadaju da se prvenstvo ipak zatvoriti pobedom!