• 5 avgusta, 2021

Sjajni Omladinci i četvrta uzastopna pobeda

RK OMLADINAC – RK SLOGA 29:21 (pol. 15:11)

U okviru 11. kola Prve rukometne lige – Zapad, rukometaši Omladinca pobedili su na svom terenu ekipu ,,RK Sloga“ iz Kraljeva rezultatom 29:21 (pol. 15:11)

Omladinci su zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu i ovom utakmicom je završen prvi deo sezone. Do sada su igrali odložene utakmice koje su se nagomilale prekidom lige zbog situacije sa Covid-19.

Prvih 20-tak minuta utakmice protekli su u izjednačenoj igri obe ekipe da bi Omladinci pred kraj prvog poluvremena sa par dobrih odbrana i vezanih golova otišli na odmor sa četiri gola prednosti.

– Drugo poluvreme je proteklo u apsolutnoj dominaciji domaćina, gde ni u jednom trenutnu nije data šansa gostujućoj ekipi da se približi i eventualno ugrozi rezultat. Omladinci su kako na prethodnim utakmicama, tako i na ovoj, pokazali da su u dobroj formi, dobrog raspoloženja i željnji dobrih rezultata! Čestitke mladoj i borbenoj ekipi iz Kraljeva na fer i korektnoj igri i puno sreće u nastavku prvenstva – poručuju iz RK Omladinca.

Naredno 12. kolo, ujedno i zvanični početak drugog dela prvenstva, rukometaši Omladinca igraju ponovo na svom terenu u nedelju 21. marta protiv komšija iz Čačka, ekipe ,,ORK MLADOST ČAČAK“.

Gostujuća ekipa je jedna od kvalitetnijih ekipa koja je godinama unazad u samom vrhu lige čiji je sastav ekipe gotovo nepromenjen. Biće ovo komšijski derbi dva prijateljska kluba i sigurno će utakmica biti zanimljiva s obzirom na to da se ekipe možda i previše dobro poznaju.

O promeni termina odigravanja, eventualno odlaganju utakmica u skladu sa epidemiološkom situacijom klubovi će do kraja nedelje biti obavešteni od strane Rukometnog saveza.