foto: pixabay.com
Tradicionalna manifestacija Dan pešačenja koju Planinarski savez organizuju sa Evropskom pešačkom organizacijom, već desetak godina, održaće se u subotu, 21. septembra i na Paliću.
– Tog dana na devedeset staza u preko 60 gradova građani, ljudi dobre volje će šetati, razvijati zdrave navike i upoznavati se sa resursima sa kojima raspolaže naša zemlja. Manifestacija promoviše zdrave stilove živta , kretanje, mentalno i fizičko zdravlje i realizuje na način da je sprovode planinarski klubovi ali nije namenjena planinarima nego građanstvu, rekao je Iso Planić, predsednik Planinarskog saveza Srbije ističući da će se se centralna manifestacija organizovati u našem gradu.
PSD Rudnik poziva u subotu 21. septembra sve zainteresovane na pešačenje rajačkim stazama. Staza na Rajcu je pogodna i za šetnje sa decom osnovnoškolskog uzrasta. Duga je oko 10 km i lagano se prelazi za 4 sata hoda. Na stazi nema vode, poneti najmanje 1 litar, poručuju iz PSD Rudnik.
Skup učesnika je u 7 sati na Trgu kneza Mihaila.
gminfo.rs










