• 09.05.2026.

Uspešna polusezona mladih rukometašica ŽRK „Metalac a.d.“

foto: ŽRK„Metalac a.d.ˮ

Mlade rukometašice ŽRK „Metalac a.d.“ iz Gornjeg Milanovca ostvarile su zapažene rezultate u jesenjoj polusezoni Prve rukometne lige Srbije – grupa „Zapad“. Nakon višegodišnjeg upornog rada, ekipa je konačno pokazala da stasava i da tehnika i taktika koje su razvijale četiri godine daju rezultate na terenu.

Ove sezone u ligi učestvuje osam klubova iz zapadne Srbije. Od sedam odigranih utakmica, milanovačke rukometašice ostvarile su šest pobeda, dok su poraz pretrpele samo u prvom kolu u Kraljevu. Pobednički niz ostvarile su protiv ekipa iz Loznice, Jagodine, Priboja, Svilajnca i Valjeva, prikazujući borbenost u odbrani i efikasnost u napadu. Nakon završetka polusezone, ekipa se nalazi na drugom mestu jesenje tabele.

Formiranje stabilnog i konkurentnog kolektiva zahtevalo je godine rada i strpljenja, a nedavno su se ekipi priključile i četiri srednjoškolke iz Čačka, što je dodatno doprinelo stabilnosti trenažnog i takmičarskog procesa.

Uspeh ekipe nije prošao nezapaženo, a rezultati su dodatno značajni jer su devojke nadigrale protivnike iz većih gradova sa bogatijom rukometnom infrastrukturom. Podrška Kompanije Metalac i opštine Gornji Milanovac bila je ključna za ostvarivanje sportskih ciljeva, posebno u pokrivanju finansijskih potreba takmičenja.

Treneri i članovi kluba očekuju da će u prolećnoj sezoni ekipa nastaviti sa uspešnim nastupima, kako na domaćem terenu, tako i na gostovanjima, radujući stalne pratioce i ljubitelje rukometa u Gornjem Milanovcu.

Violeta

Prethodni članak

RTS: Uklonjeni šatori ispred Narodne skupštine

Sledeći članak

Uspešna godina za KK „Takovo“: 41 polaznik položio ispite, brojne nagrade i planovi za 2026.