
foto: GMInfo
Javno preduzeće Putevi Srbije ne odustaju od ideje da se kamionima uvede putarina i na magistralama.
Prvi čovek ovog preduzeća, Zoran Drobnjak, je za TV Prva najavio da se zbog povećanja bezbednosti saobraćaja, radi na projektu uvođenja naplate putarine za kamione teže od 12,5 tona na magistralnim putevima. Oni bi se tako usmerili na auto-puteve.
– U sklopu tog projekta bismo putem video-nadzora pratili teške kamione, naplaćivali im putarinu i usmeravali ih sa magistralnih puteva, kao što je recimo Ibarska magistrala – rekao je Drobnjak.
– Planira se ugradnja kamera za povezivanje „Puteva Srbije“ sa policijom, kojima bi se pratilo preticanje preko pune linije, pa bi policija u istom trenutku imala informaciju o ovakvom preticanju i mogla da kazni vozače koji pretiču preko pune linije.
izvor: TV Prva/021.rs/novosti.rs
Pratite portal GMinfo.rs i na društvenim mrežama Instagram, Fejsbuk i Tviter.