• 05.10.2025.

Izložba slika: „Slikanje dušom“

foto: kcgm

Kulturni centar „Mija Aleksić“ i Udruženje stvaralaca likovne i primenjene umetnosti i starih zanata „Rudnički vidici“ predstavili su u petak, 14. februara 2025. godine u holu ispred velike sale izložbu slika „slikanje dušom“ koju potpisuju Branka Butarac i Slobodan Ivković.

foto: kcgm

Biografija:

Branka Butarac je rođena 1955. godine u Zemunu. Piše poeziju i slika. Knjigu “Seme i vreme” objavljuje 2005. godine, a prvu samostalnu izložbu realizuje 2023. Izložba je predstavljena u Galeriji “Akademija 28” u Beogradu.

Do sada izlagala je na više zajedničkih izložbi i učestvovala u radu nekoliko likovnih kolonija.

foto: kcgm

Slobodan Ivković je rođen u Beogradu 1954. godine. Slika pastelom i akrilnim bojama. Iza sebe ima više zajedničkih izložbi. Učesnik je nekoliko likovnih kolonija, a prvu samostalnu izložbu realizovao je oktobra 2023. u Beogradu u Galeriji “Akademija 28”.

gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

Samoorganizovani studenti i đaci Rudnika pozivaju na još jednu protestnu šetnju

Sledeći članak

Novi zakon o bezbednosti saobraćaja: Bahatim vozačima preti TRAJNO ODUZIMANJE VOZILA