foto: dzgm.rs

Ispred Doma zdravlja Gornji Milanovac postavljen je trijažni kontejner u kojem će od iduće sedmice raditi još jedna ekipa lekara kako bi se smanjilo vreme čekanja na preglede u Kovid ambulanti.
Kako navode na sajtu Doma zdravlja od ponedeljka 30. novembra u njemu će se svakodnevno obavljati pregledi pacijenata koji izlaze iz izolacije, kao i svi administrativni poslovi u vezi sa pacijentima koji su bili Kovid pozitivni ili bili u izolaciji (potvrde, doznake i slično) tako da za te stvari neće biti čekanja u redu za testiranje i prvi pregled.

„Aktiviranjem ove, još jedne ordinacije, moći će da se uvede još ekipa u rad, tako da očekujemo da čekanje bude svedeno na minimum, ukoliko ne bude moglo da se izbegne“, stoji na sajtu Doma zdravlja i dodaje da kontejner opremljen inventarom neophodnim za jednu ordinaciju, nakon malog lutanja našao je svoje mesto, koje mu je i bilo namenjeno.

Ovo je jedan od 100 kontejnera koji su nabavljeni sredstvima Evropske unije, uz pomoć kancelarije Ujedinjenih nacija za projektne usluge (UNOPS), navodi se na sajtu Dom zdravlja.
gminfo.rs







