• 02.05.2026.

Metalac poražen u Beogradu

Foto: Miroslav Todorović

Partizan – Metalac 3:0 (1:0), 29. kolo Linglong Superlige Srbije

Kišnog aprilskog dana fudbaleri Metalca izašli su na megdan raspoloženom Partizanu. Da su domaći u fenomenalnoj formi osetili su na svojoj koži fudbaleri Metalca, koji su ubedljivo poraženi na gostovanju u Beogradu.

Pritisnuo je Partizan Milanovčane od starta meča, konstantno je napadao i vršio presing na igrače Metalca. Metalac pokušava da se oslobodi pritiska, ali ne uspeva da zadrži loptu duže na polovini domaćina.

Foto: Miroslav Todorović

U drugoj trećini prvog poluvremena uspeva Metalac da dođe do daha i da se izbori za par poluprilika i zapreti.

Onda u najgorem mogućem trenutku, minut pre kraja poluvremena, gruba greška odbrane Metalca, sudija Grujić pokazuje na belu tačku, i Partizan dolazi do vođstva. Strelac je bio Suma.

Foto: Miroslav Todorović

Kako se završilo prvo poluvreme, tako se nastavilo i drugo, greškama igrača Metalca koje Partizan koristi i već u 58′ bilo je 3:0.

Nakon ubeljivog vođstva Partizan rutinski privodi utakmicu kraju i beleži nova tri boda na svoj saldo.

Detaljan izveštaj sa utakmice čitajte OVDE

 

Violeta

Prethodni članak

Danas se slavi Uskrs po gregorijanskom kalendaru

Sledeći članak

Pranjanska razglednica: Konačni odgovor