foto: pixabay.com, ilustracija
Budući brucoši Pravnog fakulteta na prijemnom ispitu neće polagati srpski i istoriju, kao što je to bio do sada slučaj, nego će birati jedan od ta dva predmeta.
Ovu izmenu u polaganju objašnjavaju potrebom da Pravni fakultet treba da čuva tradiciju, ali i da se prilagodi novim tendencijama.
– Fakultet je analizirao dosadašnje uslove za upis i zaključeno je da je neophodno promeniti sistem prijemnog ispita odnosno prilagoditi ga potrebama budućih akademaca. Ispit treba da bude što jednostavniji ali i u funkciji budućeg poziva. Budući studenti će polagati samo jedan predmet prema svom izboru – srpski jezik ili istoriju – rekli su na Pravnom fakultetu.
Pripremna nastava za polaganje prijemnog biće organizovana u maju, a maturanti će o terminima i ceni biti blagovremeno obavešteni na sajtu fakulteta.
Izvor: Tanjug





