• 20 januara, 2021

Odbojka (m): Teško gostovanje u Staroj Pazovi

OK Jedinstvo – Metalac Takovo 2:3 (16:25, 16:25, 32:30, 25:25 i 13:15).

Znalo se i pre početka meča da će prošlogodišnji supeligaš pružiti dostojan otpor vodećoj ekipi u Prvoj ligi Srbije. Tako se ekipa Metalac-Takova i pripremila za gostovanje ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi. Ipak, nije sve tako izgledalo na početku meča.

Izjednačena igra u prvom setu je trajala samo do rezultata 12:12. Sa tri uzastopna poena srednjeg blokera gostiju Milovanovića, Milanovčani prvi put prelaze u značajnije vođstvo od 12:15, kada trener Jedinstva traži tajm-aut. Od tog momenta, domaćini osvajaju samo četiri poena zahvaljujući dobroj odbrani igrača Metalac-Takova ali i velikom broju svojih grešaka, pa gosti lagano dobijaju prvi set sa 16:25.

Drugi set protiče u sličnom ritmu. Sve vreme Milanovčani vode sa 1-2 razlike, a do značajnije prednosti dolaze na 10:15. Odličnom igrom kapitena Gavrilovića i servisima srednjeg blokera Aleksića dolaze do prednosti od 13:23 i rutinskom završnicom dolaze do drugog seta rezultatom 16:25.

Kada se pomislilo da će vodeći u ligi lako doći do još jedne pobede počinje sportski triler kako samo odbojkaški mečevi mogu da pruže. Zamenili su domaćini tehničara, opustili ruku i predvođeni iskusnim korektorom Pešutom zaigrali fantastičnu odbojku. Rano su došli do značajnijeg vođstva na 8:3 da bi gosti stigli na 10:10. Vidljivi su bili problemi na prijemu gostiju, ali domaćini su prestali da greše pa ponovo dolaze do vođstva na 18:13. Milanovčani dodaju gas i teškom mukom dolaze do izjednačenja na 23:23 sa četiri uzastopna poena, a blokom primača Pantića i do prve meč lopte. Tada počinje igra poen za poen, gde Metalac-Takovo propušta još 5 meč lopti, asom domaćini prelaze u vođstvo i osvajaju ovaj uzbudljivi set rezultatom 32:30.

U četvrtom setu nastavljaju se problemi na prijemu gostiju, pojačanim blokom domaćina teško prolaze napadi lidera, a Pešut igra najbolju utakmicu u sezoni, prosto je nezaustavljiv. Rano vode domaćini sa 6:0, prilaze gosti na 13:10 i 20:17, ali odbojkaši Jedinstva lagano uvode meč u peti set rezultatom 25:20.

U petom setu se nastavlja dobra igra domaćina i problemi u odbrani gostiju. Igrali su svoju igru odbojkaši Jedinstva čime dolaze do prednosti na 6:3 i 11:7 kada trener Metalac-Takova Miloš Ignjatović traži drugi tajm-aut. Igra se poen za poen do 13:9 i u tom momentu, posle odlično odigranog tempa blokera Milovanovića, isti dolazi na servis i počinje rasplet. Blokom srednjaka Aleksića, sa dve odlično odigrane akcije iz zone četiri korektora Gavrilovića i sa greškom u napadu Pešuta, milanovčani dolaze do meč lopte na 13:14. Još jedan odličan servis Milovanovića, lopta odlazi iskusnom Pešutu gde je dočekan od strane primača Ćosića koji blokom završava ovaj maraton.

Konačan rezultat 2:3 (16:25, 16:25, 32:30, 25:25 i 13:15). Odbojkaši Metalac-Takova ostaju na prvom mestu sa 9 pobeda iz isto toliko utakmica.

Do kraja prvog dela prvenstva ostaju da se odigraju još dve utakmice, a prva je već u sredu, 30. decembra, na domaćem terenu protiv komšijske ekipe Spartaka iz Ljiga.