• 5 avgusta, 2021

Omladinci nezaustavljivi – Peta pobeda u nizu!

U okviru 12-tog kola Prve rukometne lige Srbije – Zapad, u derbi utakmici, rukometaši Omladinca slavili su protiv ekipe ,,ORK MLADOST’’ iz Čačka rezultatom RK Omladinac – ORK Mladost 28:23 (pol. 11:10).

Gostujuća ekipa je sigurno pre utakmice važila za favorita obzirom na iskustvo i sastav ekipe kao i na dosadašnje dugogodišnje rezultate. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri na obe strane, bez date mogućnosti da se bilo koja ekipa rezultatski odvoji.

Obe ekipe su kao svoje glavno oružje stavljale odbranu u prvi plan, pa je skoro čitave utakmice odbrana bila na visokom nivou sa puno čvrstih i jakih duela.

Rukometni ,,egal’’ ekipa je trajao do polovine drugog poluvreme kada je viđeno poslednje izjednačenje u 46. minutu 18:18.

Nakon toga Omladinci preuzimaju stvari u svoje ruke, reklo bi se sa mnogo više želje za pobedom, bržom igrom, sigurnijim napadom i preciznijim šutom, uz sjajne odbrane golmana prevode i na kraju slave u svoju korist!

– Sve čestitke i ekipi iz Čačka na prikazanoj igri i na fer i korektnom odnosu na terenu. Puno sreće u nastavku prvenstva – kažu u RK Omladinac.

Naredno kolo (vikend 27. – 28. mart), Omladinci su slobodna ekipa, nakon čega, prvog vikenda aprila idu u goste prvoplasiranoj ekipi ,,RK Župa’’ iz Aleksandrovca. Ekipa bez izgubljene utakmice, prva na tabeli, prvi kandidat za ulazak u viši rang, sigurno je apsolutni favorit u ovom duelu!

– Rukometni klub Omladinac koristi priliku da čestita na fantastičnom i nestvarnom uspehu Odbojkaškog kluba Metalac-Takovo, ulazak u najviši rang takmičenja u Srbiji. Kao vaše sportske kolege i sugrađani, preponosni na vas, želimo vam sledeće sezone sve najbolje – poručuju rukometaši Omladinca.