• 20.07.2026.

Počinju „Takovske cveti“: Šest predstava u trci za festivalske nagrade

foto: KC GM

U Gornjem Milanovcu danas počinje Osmi međunarodni pozorišni susret „Takovske cveti“, koji će do 26. jula na velikoj sceni Kulturnog centra „Mija Aleksić“ okupiti pozorišne ansamble iz Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

U takmičarskom programu ovogodišnjeg festivala biće izvedeno šest predstava, izabranih među dvadesetak prijavljenih ostvarenja profesionalnih i neprofesionalnih pozorišta.

Festival otvara Kulturni centar Kula predstavom „Sumnja“, autora Džona Patrika Šenlija, u režiji Slobodana Stankovića. Predstava je na programu večeras od 20 časova.

Publika će tokom narednih dana imati priliku da pogleda i:

– „Skoro patetična drama o mami koja ljubi Ričarda III“ – Kreativni centar Artelje, Inđija (21. jul)
– „Ko je ovde lud“
– Gradsko pozorište Jagodina (22. jul)
„Božić pri Cupiellovih“
– Kulturno društvo Loški oder, Škofja Loka (23. jul)
– „Let iznad kukavičijeg gnezda“
– Studio glume – Teatar 011, Beograd (24. jul)
– „Mala“
– Pozorište Centra za kulturu „Masuka“, Velika Plana (25. jul)

Sve predstave počinju u 20 časova na velikoj sceni Kulturnog centra „Mija Aleksić“.

foto: kcgm.org.rs

Prema rečima selektora Ivana Pantovića, pri izboru predstava vodilo se računa o glumačkoj veštini, ansambl igri, kao i vrednosti i značaju dramskih tekstova.

Najbolja predstava biće proglašena na završnoj večeri festivala 26. jula, kada će biti dodeljene plakete i diplome „Takovske cveti“, kao i nagrada za najbolju predstavu u iznosu od 150.000 dinara koju dodeljuje kompanija „Metalac“.

Svečanu dodelu nagrada i priznanja u subotu, 26. jula upotpuniće nastup Milanovačkog pozorišta. U čast pobednika, Branko Knežević, glumac i reditelj izvešće monodramu GVOZDENOV GROB, koju potpisuje Goran Trifunović (1972 – 2022), novinar i publicista iz Pranjana. Trifunović je bio dugogodišnji saradnik pozorišta iz Gornjeg Milanovca. Tokom svog plodotvornog stvaralaštva napisao je drame DVOKRILAC i GVOZDENOV GROB.

V.P. gminfo.rs

Violeta

Prethodni članak

Bez vode deo Ulice kneza Aleksandra, Heroja Lukovića i Slobodana Nikolića Brke

Sledeći članak

Dokup godina staža za penziju: Ko može da uplati doprinose, a ko nema to pravo