foto: pixabay.com/DarkoStojanovic

Vlada je na sednici donela odluku da se odrede sve laboratorije koje su osposobljene za sprovođenje ispitivanja na koronavirus, odnosno da se veterinarski instituti uključe u laboratorijsko testiranje, saopšteno je iz Vlade.
U saopštenju se navodi da je, zbog potrebe da se obezbedi zdravstveni sistem uoči jesenjeg perioda, kako bi se stanovništvo dodatno zaštitilo od zarazne bolesti kovid-19, Vlada odlučila da se poveća broj laboratorija u kojima će biti omogućeno testiranje.
„Radi se o laboratorijama zdravstvenih ustanova i o svim mikrobiološkim laboratorijama u javnoj svojini, koje obavljaju poslove u oblasti zdravlja životinja, bezbednosti hrane, kontrole kvaliteta i bezbednosti mleka i ispitivanja zabranjenih, nedozvoljenih, štetnih i nepoželjnih supstanci u hrani i hrani za životinje, zdravlja bilja, semena i sadnog materijala i banke biljnih gena“, ističe se u saopštenju.







